Blaty kuchenne

Blaty kamienne, kamienne blaty kuchenne

Standardowo blaty kamienne wykonuje się z płyt o grubości 3cm. Możliwe jest również wykonanie blatów o grubości 6 cm i więcej z zastosowaniem podklejki.

Profil/krawędź blatu można obrobić w dowolny sposób. Poniżej przedstawiamy propozycje obróbek krawędzi przy grubości blatu kuchennego 3 cm.

Kamienne blaty kuchenne – doceń naturalne piękno żadne tworzywo nigdy nie dorówna naturalnemu kamieniowi ani trwałością ani wyglądem. Dzięki nowoczesnym maszynom obróbka kamiennych blatów kuchennych nie stanowi dla nas żadnego problemu, oferujemy różne warianty wykończenia: blaty kamienne

Obróbki krawędzi

Istnieje również możliwość pogrubienia blatu po przez tzw. Podklejki do dowolnej grubości. Poniżej przedstawiamy rodzaje podklejek

Cokoliki/ panele ścienne

Blat standardowo dochodzi do ściany, w tym miejscu można jednak wykorzystać cokół o dowolnej wysokości.

Taki cokół ma kilka zalet:

  1. Chroni ściany przed zabrudzeniem
  2. W przypadku krzywych ścian maskuje niedoskonałości
  3. Powiększa optycznie powierzchnię blatu kuchennego
  4. Dodatkowo stanowi efekt dekoracyjny

Montaż zlewozmywaka w blacie kamiennym

Są dwie możliwości montowania zlewu w blacie. Zlew można podwiesić pod spodem blatu co w rezultacie daje idealnie gładkie i wodoodporne połączenie. Drugim rozwiązaniem jest zlewozmywak zintegrowany na równi z blatem kuchennym i wtedy zlew stanowi jedną płaszczyznę z blatem. Poniższe zdjęcia prezentują oba rozwiązania.

Montaż płyty elektrycznej lub gazowej

Jest podobny jak i zlewu. Można zastosować płytę nakładaną na wierzch lub płytę, która licuje się z blatem. Montaż płyty licującej z blatem sprawia, że płyta elektryczna jest praktycznie niewidoczna.

Blaty kuchenne
Copyright © 2009 Hoder. Projekt i utrzymanie WizjaNet